- Hayat bir an o da bu an-

Biz Kimiz?

Extralife MD’ye ve yeni size Hoşgeldiniz.

Extralife MD, 2019 yılında Yeşim Kaya tarafından kurulan bir well-cellbeing portalıdır. Amacımız, medikal ve fonksiyonel sağlığı bir arada ele alarak, bireylerin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için bütüncül çözümler sunmaktır. Hekimler ve well-cellbeing uzmanlarından oluşan uzman ekibimiz ile birlikte, giyilebilir sağlık takibi, online ve canlı danışmanlık, seminerler, eğitimler ve atölyeler gibi çeşitli hizmetler sunmaktayız.

Nutrigenetik haritalama ve kişilik analizleri gibi kişiye özel farklı çözümler kullanarak, her birey ve kurum için özel programlar oluşturuyoruz. Bu programlar, sağlıklarını korumak ve iyileştirmek isteyen bireylere ve kurumlara yönelik özelleştirilmiş tedavi ve takip planlarını içerir. İsteğinize bağlı olarak, Genetik, nutrigenetik ve metabolik analizler ile  şu anki durumunuz ve sağlığınızı etkileyecek yatkınlıklarınız hakkında detaylı bir bilgi sağlıyoruz. Bu bilgiler,  sağlıklı yaşam sürdürebilmeniz için gerekli olan egzersiz ve beslenme gibi faktörlerin, kişiye özel düzenlenmesine yardımcı olur.

Ayrıca, glutatyon, somon ve diğer destek  uygulamaları için ön analizler yaparak, size hangi uygulamaların uygun olduğunu ve nasıl uygulanması gerektiğini belirliyoruz. Buna ek olarak, detaylı “Gençlik İksiri” programıyla yaşlanma sürecini yavaşlatmanıza ve gençlik enerjinizi geri kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Menopoz sonrası metabolizma hızlandırma konusunda da size özel çözümler sunuyoruz.

Extralife MD olarak, hastalıklara yönelik teşhis ve tedavi için kişiye özel haritalandırma ve tedavi yöntemleri geliştiriyoruz. Nutrigenetik haritalama ve diğer ileri teknolojileri kullanarak, hastalıkların kök nedenlerini tespit ediyor bunlara göre destek ve tedavi planlarınızı buna göre oluşturuyoruz.

Sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürdürmeyi hedefleyen herkesi desteklemekten mutluluk duyuyoruz. Sizlere, sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olacak bilgi ve araçlar sunmak için buradayız. Uzman ekibimiz, sizinle birlikte çalışarak sağlığınızı optimize etmenize yardımcı olacak özelleştirilmiş bir yol haritası oluşturacaktır.

Extralife MD’ye hoş geldiniz, sağlıklı bir yaşam yolculuğunda sizinle birlikte ilerlemek için sabırsızlanıyoruz!

Yeşim Kaya

KURUCU BAŞKAN

Yeşim Kaya, 7 Temmuz 1970 tarihinde Ankara’da doğdu.
Gazi Üniversitesinde müzikle başladığı yolculuğunda viyolonsel bölümünü başarıyla tamamladı.

Yaşamını öğrenmek, araştırmak ve gelişmek üstüne kurguladı.
“ Öğrenmediğim gün bilin ki ölmüşüm demektir” sözüyle bu konuyu ne kadar ciddiye aldığını anlamak mümkündür.
Çocukluğundan itibaren, profesyonel olarak spor yapmış, devamında egzersize hiç ara vermeden devam etmiştir.
Çok yönlülüğü, okumaya yeni şeyler öğrenmeye olan tutkusu, farklı alanlarda uzmanlık düzeyine gelmesini sağlamıştır.
Kendisini “ Matruşka” olarak tanımlayan Yeşim Kaya, “insan olağanüstü bir mucize, bu mucizenin değerini bilmek ve tüm nimetlerinden yararlanmak varken, tembellik yapmayı asla tercih etmedim, uyumak bile tembellik gibi geliyor ” diyerek tanımlıyor kendisini.
Bilkent Üniversitesi’nde geçirdiği dört yılın ardından kendi işini kurmak için cesur adımlar atmış ve satışı yerinde öğrenmek için, otomotiv sektöründe Renault Maiste’de aktif satış yöneticisi olarak başladığı görevi, 1,5 yıl gibi bir süreçte, satış müdürü olarak noktalamış, bu süreçte, satışın inceliklerini öğrenirken tutkulu bir şekilde yeteneklerini geliştirmiştir.
Mms Group şirketini kurarak, Türkiyede “ Araç Takip Sistemleri” üstüne iş kuran ilk yatırımcı ve aynı zamanda tek kadın yatırımcı olmuştur. Arkasından, donanım ve yazılım ekibini bir araya getirerek, Arvento markasının yaratıcı ekibinde yer almış, hatta kurulmasına sebep olmuştur. İlerleyen süreçlerde, yatırımcı olarak tehlikeli atık, geri dönüşüm ve gsm gibi farklı sektörlerde büyük başarılara imza atmıştır.
Peki bütün bu işlere ne oldu diye gelebilir aklınıza … O bir kitabın konusu olacak.

Bu süreçte, genç yaşlardan itibaren sağlık sorunlarıyla mücadele etmiş ve “Holistik Yaşam” ve “Beslenme” alanlarında çalışmalarına 21 yaşından itibaren başlamıştır.

Yeşim Kaya, gastronomi bilgisini, iş hayatı süresince geliştirmeye devam ederek, Türkiye, İtalya ve Fransa’da aldığı eğitimlerle beslenmeyi “Chef” olarak mutfağa taşımış ve geçmiş iş tecrübeleri ile gastronomiyi birleştirerek , bu alanda önemli başarılar elde etmiştir. Restoran danışmanlığı, food coaching, üniversitelerin gastronomi bölümlerinde eğitmenlik ve yerel gastronomi üstüne tv, araştırma, eğitim ve belgesel çalışmalarına imza atmıştır, atmaya devam etmektedir.
Yeşim Kaya, Extralife MD Well being & Cell being Sağlıklı Yaşam Portalı kurucusu ve Bluechip Event özel projeler danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda eğitim, danışmanlık ve sunuculuk gibi çeşitli alanlarda aktif olarak görev yapmaktadır.
Yeşim Kaya, etkileyici yolculuğunu anlattığı , “Holistik Yaşam ve Gastronomi” serisinin ilk kitabı olan “Hayatının Şefi Ol” Alfa Yayınları, Mona Kitap imzasıyla tüm kitapçılarda ve dijital platformlarda okuyucularla buluşmuştur. Bu kitap, sağlık ve gastronomi alanında derinlemesine bilgi ve ilham dolu bir rehber niteliğindedir.